sdf-hamb-b

99fab60f63567a787f25b856209714db

Dvije bivše polaznice Škole dokumentarnog filma nastavljaju razvijati svoje dokumentarne filmove. Tea Vidović, polaznica Škole dokumentarnog filma 2013./2014., sudjelovala je u Sofiji na prvom dijelu međunarodne radionice BDC Discoveries za razvoj dokumentarnih projekata, koji organizira i provodi Balkanski dokumentarni centar. Sudjelovala je s debitantskim projektom ‘Snajka traži sreću’, koji je započela za vrijeme Škole dokumentarnog filma te nastavila dalje razvijati u sklopu Restartovog programa produkcije.

beldoc_fb1-w1022-h0

Jelena Novaković, polaznica prvog izdanja Škole dokumentarnog filma, snimila je svoj nagrađivani dokumentarni film ‘Ana trg‘ u sklopu Restartovog programa namijenjenog mladim autorima i autoricama – Restart laboratorij. Sada razvija svoj prvi drugometražni dokumentarni projekt ‘Škola hodanja 2’ u produkciji Restarta, u sklopu čega je sudjelovala za vrijeme trajanja 10. međunarodnog festivala dokumentarnog filma Beldocs u Beogradu na programu Beldocs Pro Workshop pod mentorskom palicom Dragana von Petrovića.