sdf-hamb-b

Curtas Vila do Conde 2019.

6. 7. 2019. DOKUKINO KIC

Na 27. izdanju Međunarodnog filmskog festivala Curtas Vila do Conde, koji se na portugalskoj obali održava od 6. do 14. srpnja, prikazat će se fokus program na hrvatski film koji uključuje šest naslova.

Kratkometražni hrvatski filmovi bit će prikazani u sklop posebnog programa ‘Europska panorama’, a ovo predstavljanje hrvatske kinematografije organizirano je u suradnji s Hrvatskim audiovizualnim centrom.

U portugalskom gradu Vila do Conde, gdje se održava festival, posjetitelji će moći pogledati i film Sare Jurinčić 3. rujna 2015. godine nastao na Školi dokumentarnog filma.

nspwvb8ogxqn0xfkl9avpevna17

Osim Sarinog filma prikazat će se kratkometražni igrani film Malo se sjećam tog dana Leona Lučeva, dokumentarni Lovettovi Igora Bezinovića te animirane filmove Biciklisti Veljka Popovića, Kako se kalio čelik Igora Grubića i Manivald Chintis Lundgren.