sdf-hamb-b

Film Dore Fodor ”Korijen” nastao na ovogodišnjoj Školi dokumentarnog filma izabran je u natjecateljski program 55. po redu Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva, najstarijeg filmskog festivala u Hrvatskoj, ujedno i centralnog okupljališta domaćeg filmskog amaterizma. Revija će se održati od 24. do 26. 11. 2023. u Zagrebu. Ove je godine za Reviju hrvatskog filmskog stvaralaštva prijavljeno ukupno 138 filmova, a u program je uvršteno 9 igranih, 9 dokumentarnih, 9 eksperimentalnih i 3 animirana filma.

 

U Galeriji Prozori u Zagrebu održat će se izložba bivše polaznice Škole dokumentarnog filma Neže Knez. Bit će prikazan i Nežin film ”Prijedlozi i pokušaji” kao dio postava. Film je nastao u generaciji 2021./2022. Izložba će se moći razgledati u radnom vremenu Galerije od 23. 11. do 10. 12. 2023.