sdf-hamb-b

Posebno priznanje Nikolini Bogdanović na 5. festivalu kratkometražnog filma FeKK

24. 8. 2019. DOKUKINO KIC

Ovogodišnje izdanje FeKKa održalo se od 19. do 24. kolovoza u Ljubljani.

020of92v34g9w01w563ycclqepm-2

U međunarodni natjecateljski program FeKK YU koji prikazuje autore s područja bivše Jugoslavije, uvrštena si i dva filma sa Škole dokumentarnog filma: 3. rujna 2015. Sare Jurinčić i film Mjesto odakle vam pišem pisma Nikoline Bogdanović.

Upravo je Nikolina Bogdanović dobila Posebno priznanje na ovogodišnjem festivalu s objašnjenjem: Ovaj intimni portret bakinine sestre odražava želju za komunikacijom i prisnošću, koja nadilazi bilo kakve udaljenosti i vremena. Na vrlo originalan način, autorica nam pokazuje sliku nepostojećeg vremena i mjesta. Film suptilno prikazuje privrženost ženske protagonistice svom kućanskom okruženju i govori o rodnim ulogama i materijalnim vrijednostima nestajuće srednje klase. Žiri posebno spominje mjesto na kojem vam pišem pisma Nikoline Bogdanović.