sdf-hamb-b

U natjecateljskom programu 26. Dana hrvatskog filma koji će se održat od 16. do 20. lipnja, uvrštena su i dva dokumentarna filma nastala u sklopu Škole dokumentarnog filma. Vertikale‘ Lorne Kunčić, koje donose priču o neobičnim životnim pozivima  i transformaciji slabosti u snagu i umjetnost, te već poznata upješnica Ispred zastava‘ Sanje Bistričić.

dhf-web-1440x500-1440x500

Na ovogodišnje festivalsko izdanje prijavljeno je 217, a selekcijska komisija sastavljena od predstavnika Društva hrvatskih filmskih kritičara odabrala je 68 ostvarenja u natjecateljski program u kategorijama animiranog, igranog, dokumentarnog, eksperimentalnog i namjenskog filma.

Dani hrvatskog filma održat će se u kinu Tuškanac, na Ljetnoj pozornici Tuškanac, u Centru za kulturu Trešnjevka, Parku Stara Trešnjevka i na Akademiji dramske umjetnosti – Frankopanska 22.