sdf-hamb-b

“Ispred zastava” u natjecateljskom programu FMFS-a

22. 5. 2017. DOKUKINO KIC

Jubilarni 10. Festival mediteranskog filma Split održava se od 8. do 17. lipnja, a u ovogodišnjem natejcateljskom programu „Ješke“ reprezentativan je broj hrvatskih kratkometražnih filmova.

FB_cover_pageOd ukupno 18 odabranih naslova, u konkurekciji se našao i film Škole dokumentarnog filma Ispred zastava’ polaznice Sanje Bistričić. U programu se nalazi još jedan Restartov film, ‘Po čovika’ Kristine Kumrić koji je svoju svjetsku premijeru imao u Torontu.

Uspjeh popularnog programa „Ješke“ , putem kojeg FMFS kratkoj formi daje ‘prime time’ prikazujući ih pred punim gledalištem uoči dugometražnih filmova, dodatno je ojačao od kada je uvedena novčana nagrada. Ove godine autoru najbolje ‘Ješke’ FMFS je osigurao nagradu od 10 tisuća kuna.

Kompletan program 10. FMFS-a, koji će se na tri lokacije održavati od 8. do 17. lipnja, potražite na službenoj stranici festivala.