sdf-hamb-b

U sklopu programa Škole dokumentarnog filma, od 23. do 25. studenog ulogu gosta predavača preuzeo je Miloš Tomić, srbijanski multimedijalni umjetnik. Održana je serija predavanja i vježbi s ovogodišnjim polaznicima i polaznicama Škole!

Evo kako nam je bilo!

Za sve one koji žele više znati o Milošu…

Miloš Tomić rođen je 1976. u Beogradu. Pri kraju osnovne škole počeo je crtati, bojiti, sakupljati predmete s ulice, fotografirati, svirati. U srednjoj školi pohađao je i filmsku školu Kvadrat, koju su vodili Zoran i Svetlana Popović. Od 1993. do 2002. radio je priloge za radijsku emisiju Lepi ritam srca, a 2001. diplomirao je režiju u klasi Miše Radivojevića na Umjetničkoj akademiji. Završio je i studij animacije u Pragu na školi FAMU, u klasi Petra Skale, a tijekom studija sudjelovao je na razmjeni u Madridu i Berlinu. Doktorirao je disertacijom o Dragocjenosti odbačenih predmeta, tj. otpada kao građe za film i fotografiju. Od 2009. ponovno živi u Beogradu kao obiteljski čovjek.