sdf-hamb-b

Škola dokumentarnog filma u Art parku

28. 6. 2023. DOKUKINO KIC

nedjelju, 2.7. 2023. u 21h Škola dokumentarnog filma gostuje u kinu na otvorenom omiljene zagrebačke ljetne manifestacije Art park. Program Art parka održava se u parku Ribnjak u Zagrebu.

Prikazujemo izabrane kratke filmova polaznica i polaznika koji su obilježili više od desetljeća produkcije Škole dokumentarnog filma.

Na rasporedu kina na otvorenom su sljedeći filmovi: 

  • Ante Zlatko Stolica: SVAKI DAN JE BOŽIĆ
  • Nikolina Bogdanović: MJESTO ODAKLE VAM PIŠEM PISMA
  • Darovan Tušek: LJUBI BLIŽNJEGA SVOGA
  • Katerina Duda: REZIDBA
  • Ivan Grgur: SIGURNO MRTVI

Škola je višemjesečni intenzivni program uz međunarodne i domaće predavače koji polaznicima pruža osnovne i napredne vještine potrebne za snimanje vlastitog dokumentarca. Pod mentorskim palicama Hrvoslave BrkušićAne HušmanIgora BezinovićaOlivera SertićaDinke Radonić, Bojana Mrđenovića i Katerine Duda stvaranju filma pristupa se kao cjelovitoj djelatnosti. Ovaj najdugovječniji edukacijski program organizacije Restart namijenjen stasanju novih filmskih autora ove jeseni bilježi 13 godina postojanja, a prijave za novo izdanje otvaraju se početkom kolovoza.