sdf-hamb-b

Svečana projekcija završnih filmova pete po redu Škole dokumentarnog filma

13. 4. 2016. DOKUKINO KIC

U subotu 16. travnja u Art-kinu Grič u Jurišićevoj 6 s početkom u 19 sati održat će se svečana projekcija završnih dokumentarnih filmova nastalih na ovogodišnjoj Školi dokumentarnog filma. Na svečanoj projekciji imat ćete prilike po prvi puta pogledati završne dokumentarne filmove ovogodišnjih polaznika i polaznica, najdugovječnijeg edukacijskog programa Restarta. Više o ovogodišnjim završnim filmovima polaznika saznajte OVDJE!

Bakina bunda_Martina JuricPeta po redu Škola dokumentarnog filma održala se od 2. listopada 2015. do 26. ožujka 2016. u Zagrebu. Ovogodišnje izdanje Škole pohađalo je jedanaestero polaznika i polaznica koji su savladali sva potrebna znanja za kompletnu produkciju dokumentarnog filma, pod mentorstvom Ane Hušman, Hrvoslave Brkušić, Igora Bezinovića, Nebojše Slijepčevića i Olivera Sertića.

Polaznici su svoja znanja usavršavali i s brojnim domaćim i stranima profesionalcima i dokumentaristima: Dinkom Radonić, Ivanom Zelićem, Borisom Mitićem, Blažom Habušem i Vanjom Jambrović.

Ovogodišnji polaznici su: Dražen Puklavec, Ivan Šušnjar, Jelena Primorac, Lidija Jasnić, Lorna Kunčić, Luana Lojić, Martina Jurić, Petar Vukičević, Sanja Bistričić, Sara Bernarda Moritz i Sonja Lazić.

Program je financiran sredstvima Hrvatskog audiovizualnog centra,  Grada Zagreba – Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport, Društva hrvatskih filmskih redatelja, Zaklade Kultura Nova i Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.

Ulaz je besplatan, a nakon projekcija predviđeno je druženje s polaznicima i voditeljima programa.