sdf-hamb-b

Žiriji Dana hrvatskog filma donijeli su odluke o dobitnicima nagrada 25. jubilarnog festivalskog izdanja, a jedna od značajnijih nagrada pripala je Katerini Dudi za film Rezidba, koji je nastao na prošlogodišnjoj Školi dokumentarnog filma. 

Žiri Društva hrvatskih filmskih redatelja u sastavu Jure Pavlović, Sonja Tarokić i Saša Ban dodijelio je Nagradu Jelena Rajković za najboljeg mladog redatelja/redateljicu Katerini Dudi za film Rezidba. 

Obrazloženje tročlanog žirija:

Rezidba Katerine Dude nepretenciozno prikazuje radost bavljenja filmom, emotivno povezujući različite generacije. Riječ je o autorski originalnom pristupu građenom na preciznoj i čvrstoj strukturi, ostavljajući pritom dojam spontanosti i lakoće stvaranja. Rezidba pokazuje kako film kao medij kroz naizgled obične motive, u cjelini može postići poetičnu, metafizičku vrijednost.

1c609f552972b107ec152c90fd82320e_XL