sdf-hamb-b

Nagrađeni filmovi Škole na Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva

27. 11. 2022. DOKUKINO KIC

Od šest filmova Škole dokumentarnog filma izabranih u natjecateljski program ovogodišnje, 54. Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva, nagrađena su tri filma: treću nagradu dobili su filmovi ‘Grob u prašumi’ Kim Kukuruzović i ‘Juha od cikle’ Eve Marije Jurešić, a drugu nagradu je dobio film ‘Kunac’ Michelea Bulešića

 

Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva je centralno okupljalište domaćeg neprofesijskog filma. Festival se održao od 25. do 27. studenog 2022. u Belom Manastiru. U natjecateljski program Revije uvršteni su sljedeći filmovi Škole: ‘Jeste li osjetili‘ Tene Petrović, ‘Kunac‘ Michelea Bulešića, ‘Grob u prašumi‘ Kim Kukuruzović, ‘Posjet‘ Sare Simić, ‘Juha od cikle‘ Eve Marije Jurešić i ‘Dragi dida za tebe od Mie pismo‘ Mie Martinović. Filmovi su nastajali kroz tri školske generacije između 2020. i 2022. godine, a prvi put su javno prikazani u ožujku i lipnju 2022. 

54. Reviju hrvatskog filmskog stvaralaštva organizirali su Hrvatski filmski savez i Foto-kino klub Baranja-film.